چگونه نیروگاه مقیاس کوچک CHP خرید و راه اندازی کنیم؟

نکات ضروری جهت بهره برداری از دیزل ژنراتور
۵ تیر ۱۳۹۸
نمایش همه

چگونه نیروگاه مقیاس کوچک CHP خرید و راه اندازی کنیم؟

برای نصب و راه اندازی نیروگاه مقیاس کوچک گازی CHP ابتدا برآورد میزان سرمایه لازم، گرفتن مجوز و امکان سنجی مکان مورد نظر انجام میشود یعنی در مرحله اول نیاز منطقه یا واحد صنعتی یا تجاری به میزان برق مصرفی و مکان قرار گرفتن آن توجه میشود.
عوامل مهمی مثل ظرفیت خط لوله گاز منطقه فشارگاز و آنالیز گاز آن ناحیه بسیار مهم هستند و امکان اتصال به شبکه سراسری برق و نزدیک ترین پست برق منطقه بررسی میشود . موارد فوق می بایست همزمان پیش برود سپس اقدام به ثبت درخواست در اداره برق منطقه و اداره گاز ناحیه میشود .
پس از موافقتهای ادارات مذکور اقدام به پیش بینی خرید مولد های گازی و میزان سرمایه لازم میگردد.سپس مرحله آخر ساخت سازه و ساختگاه مناسب طبق نظر کارشناس خبره انجام میگردد.
معمولا به دلیل قیمت بالای مولدهای گازی جهت راه اندازی نیروگاه و مقیاس کوچک CHP بعضی از شرکتها به خرید مولد گازی دست دوم یا استوک روی می آورند که حتما میزان هزینه و سرمایه گذاری آن به میزان قابل توجهی کم میشود و با سرمایه کمتری میتوان اقدام به خرید نمود البته مشکلات خود را نیز دارد . (ترجیحا مولد های اروپایی که ساعت کار کمتری دارند تهیه شود)
برندهای مشهور مولد های گازی شامل :دویتس ام وی ام، کاترپیلار ، یانباخر،و ام تی یو میباشند. که اکثرا ساخت کشور آلمان هستند البته دویتس ام وی ام و یانباخر در ایران بیشتر به چشم میخورد و دارای کیفیت بالایی میباشند.


لازم به توضیح است با توجه به قیمت مناسب و ارزانی و در دسترس بودن گاز، تولید برق با مولدهای گازی بسیار مقرون به صرفه و مناسب بوده و چنانچه سرمایه و امکانات لازم جهت خرید مولدهای برق وجود داشته باشد صاحب نظران اقتصاد توصیه به خرید و راه اندازی نیروگاه مقیاس کوچک CHP را پیشنهاد می نمایند. جهت تهیه مولد های خود با ماتماس بگیرید . شرکت دیزل بان سالها تجربه واردات و فروش مولدهای گازی نو و استوک و دست دوم اروپایی را دارد و میتواند در این زمینه خدمات مناسبی ارائه دهد.

تماس