چگونه نیروگاه مقیاس کوچک CHP خرید و راه اندازی کنیم؟

نکات ضروری جهت بهره برداری از دیزل ژنراتور
26 ژوئن 2019
مهمترين عوامل خرابی ديزل ژنراتور يا گاز ژنراتور
12 آوریل 2020
نمایش همه

چگونه نیروگاه مقیاس کوچک CHP خرید و راه اندازی کنیم؟

برای نصب و راه اندازی نیروگاه مقیاس کوچک گازی CHP ابتدا برآورد میزان سرمایه لازم، گرفتن مجوز و امکان سنجی مکان مورد نظر انجام میشود یعنی در مرحله اول نیاز منطقه یا واحد صنعتی یا تجاری به میزان برق مصرفی و مکان قرار گرفتن آن توجه میشود.
عوامل مهمی مثل ظرفیت خط لوله گاز منطقه فشارگاز و آنالیز گاز آن ناحیه بسیار مهم هستند و امکان اتصال به شبکه سراسری برق و نزدیک ترین پست برق منطقه بررسی میشود . موارد فوق می بایست همزمان پیش برود سپس اقدام به ثبت درخواست در اداره برق منطقه و اداره گاز ناحیه میشود .
پس از موافقتهای ادارات مذکور اقدام به پیش بینی خرید مولد های گازی و میزان سرمایه لازم میگردد.سپس مرحله آخر ساخت سازه و ساختگاه مناسب طبق نظر کارشناس خبره انجام میگردد.
معمولا به دلیل قیمت بالای مولدهای گازی جهت راه اندازی نیروگاه و مقیاس کوچک CHP بعضی از شرکتها به خرید مولد گازی دست دوم یا استوک روی می آورند که حتما میزان هزینه و سرمایه گذاری آن به میزان قابل توجهی کم میشود و با سرمایه کمتری میتوان اقدام به خرید نمود البته مشکلات خود را نیز دارد . (ترجیحا مولد های اروپایی که ساعت کار کمتری دارند تهیه شود)
برندهای مشهور مولد های گازی شامل :دویتس ام وی ام، کاترپیلار ، یانباخر،و ام تی یو میباشند. که اکثرا ساخت کشور آلمان هستند البته دویتس ام وی ام و یانباخر در ایران بیشتر به چشم میخورد و دارای کیفیت بالایی میباشند.


لازم به توضیح است با توجه به قیمت مناسب و ارزانی و در دسترس بودن گاز، تولید برق با مولدهای گازی بسیار مقرون به صرفه و مناسب بوده و چنانچه سرمایه و امکانات لازم جهت خرید مولدهای برق وجود داشته باشد صاحب نظران اقتصاد توصیه به خرید و راه اندازی نیروگاه مقیاس کوچک CHP را پیشنهاد می نمایند. جهت تهیه مولد های خود با ماتماس بگیرید . شرکت دیزل بان سالها تجربه واردات و فروش مولدهای گازی نو و استوک و دست دوم اروپایی را دارد و میتواند در این زمینه خدمات مناسبی ارائه دهد.

EnglishGerman

تماس